RECYDIA ATIK YÖNETİMİ YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİMİ NAKLİYE LOJİSTİK HİZMETLERİ SAN.VE TİC. A.Ş.

2009 yılında Çimentaş A.Ş.’nin iştirak şirketi olarak 182.500.000 TL kayıtlı sermaye ile Atık Yönetimi ve Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. Recydia A.Ş., yenilenebilir enerji ve atık yönetimi faaliyetleri ile sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaktadır. Entegre Atık Yönetimi ve Sürdürülebilir Kaynak Yönetiminin önemli adımlarından biridir. Şubeleri ve iştirak şirketleriyle Çimentaş Grubunun Atık Yönetimi ve Yenilenebilir Enerji alanındaki ana şirketi olan Recydia A.Ş., endüstriyel ve belediye atıklarındaki tecrübesi ile entegre tesisler işletmektedir. Avrupa Birliği yönelim ve standartlarını da aynı zamanda dikkate alan Recydia A.Ş. yenilikçi ve en son teknolojilere dayalı çözümler üretmektedir.

RECYDIA ATIK YÖNETİMİ YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİMİ NAKLİYE LOJİSTİK HİZMETLERİ SAN.VE TİC. A.Ş. ELAZIĞ ÇİMENTO ŞUBESİ

Elazığ Altınova Çimento Sanayi Tic. A.Ş. 1959 yılında  Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerindeki çimento ihtiyacını karşılamak amacıyla devlet desteği ile kurulmuştur.  1996 yılında özelleştirme kapsamında
Oyak – Gama ortaklığı tarafından satın alınan Elazığ Altınova çimento fabrikası, 2006 yılında Çimentaş Group bünyesinde katılmıştır. Elazığ ilinin en önemli sanayi kuruluşlarından biri olan Çimentaş Elazığ çimento fabrikası böylelikle uluslararası bir firma kimliğine de sahip olmuştur.

İnsana ve çevreye duyarlı, iş sağlığı ve güvenliği, işletme yönetimi, mühendislik, kurumsal uygulamalar alanlarında öncü ve örnek olan Çimentaş Elazığ, Avrupa birliği standartlarında üretim yapan, kalıcı, evreci ve sürdürülebilir gelişim içerisinde, katma değer üreten, Elazığ’la bütünleşmiş bir  üretim tesisine sahiptir.

SÜREKO ATIK YÖNETİMİ NAKLİYE LOJİSTİK ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.

Recydia A.Ş.’nin endüstriyel atık bertarafı ve geri kazanımı için Manisa’nın Kula içesinde 2009 yılında kurulmuştur. Süreko A.Ş. Kula’daki entegre tesisiyle tüm sanayi kuruluşlarının her türlü endüstriyel atık tipine uygun atık yönetimi ve bertaraf hizmeti sunabilmektedir. Önceliklerini atıkları geri kazandırmak veya dönüştürmek ya da enerjiye dönüştürmek olarak belirleyen Süreko A.Ş. Ege Bölgesi’nin ilk entegre tesis olma özelliğini de taşır.